WPS Locked Ağlar Kırılabilir mi?

Son Güncelleme: 15 Mart 2018!
modem wps pin locked hatası

Kablosuz ağları kırma konusunda en çok merak edilen sorulardan birisi de wps kilidi aktif olan ağların (wps locked) kırılıp kırılamayacağı konusudur. Wifi şifreleri nasıl kırılır isimli makalede wi-fi protected setup desteğinin önemini sizlere anlatmıştım.Ancak bu kilidin açık ve kapalı olmasının tam anlamıyla neyi ifade ettiği konusunda pek bilgi vermemiştim. Hal böyle olunca sizlerin de wifi şifresi öğrenme konusunda kafanızda soru işaretlerinin olması gayet normal. Bu konuda sürekli sorular alıyorum. Bunlar arasında en çok karşılaştığım; Wifi şifre kırıcı Dumpper programı ile wifi kırma esnasında programın wireless pin locked hatası vermesi. Böyle bir hata aldıktan sonra ilk düşündüğümüz şey, wps pin locked olan hiç bir ağın kırılamayacağı görüşüdür. Bu şekilde düşünülmesi oldukça normal. Bu makalede sizlere bu işin iç yüzünü açıklamaya çalışacağım. Eğer bu yazıyı baştan sonra dikkatli bir şekilde okursanız işin inceliğini ve doğrusunu kolayca anlayacaksınız. Haydi başlayalım!

WPS Locked Ne demek?

Wps pin kilidi, wi-fi protected setup açığını kapatmak amacı ile bazı modemlerde yer alan bir güvenlik önlemidir. Buna göre eğer bir veya birkaç pin denemeniz başarısız olursa modem diğer denemelere belirli bir süre için izin vermemektedir. Bunu yaparken de bir bekleme süresi kullanmaktadır. Bu sistemin en çok Airties modemlerde kullanılmaktadır. Eğer Dumpper programı ile ağlara bağlanmayı deniyorsanız ve bu ağa ait modemde wps locked aktifse, birkaç denemeniz başarısız olduğu takdirde bundan sonraki denemeleriniz de başarısız olacaktır. Çünkü cihaz kendisini kilitleyecektir. Bundan sonra doğru pini girseniz bile yine wireless pin locked hatası alırsınız. İşte bu sebepten dolayı bu çeşit ağları çözmekte oldukça zorlanıyoruz ve çoğu zaman hata alıyoruz.

Dumpper wps pin locked hatası:

Kısaca evet! bu tarz ağlar kırılabilir. Başarı sağlama şansınız şu şekildedir. Eğer ilk girilen kod modem tarafından kullanılan doğru pin ise o ağa bağlanırsınız ve her hangi bir hata almazsınız ancak denemiş olduğumuz pinler hatalı ise birkaç denemeden sonra modem kendini kilitleyecektir ve bir daha ki resete kadar açılmayacaktır. Dolayısıyla pin denemelerini yaparken 2 pin arasında 60 saniye gibi bir bekleme süresi bırakmak akıllıca olacaktır. Günümüzde genellikle modemler bu hatalı denemelerden dolayı kilitlendikleri zaman 60-360 saniye gibi hatalar vermektedir. En çok Detected Ap Rate Limiting, Waiting 60 Seconds Before Re-Checking hatası ile karşılaşılmaktadır. Dolayısıyla bu tarz cihazlarda pin denemelerinde bulunurken 60 saniye bekleme süresi bırakınız.

Bu gibi durumlarda cihazın resetlenmesini yani yeniden başlatılmasını beklerken sitemizde bulunan Modem wps pin numaraları konusunu ziyaret edebilirsiniz. Dumpper programının denediği pinler hatalı olabilir. Amacımız geçerli bir pin numarası bulmaktır. Bu sebeple en güncel rakamlar için sürekli güncel tutulacak olan bu makalemizi kesinlikle takip ediniz.

WPS kilidi kapalı olan modemlerde ise arka arkaya sınırsız pin deneme hakkınız bulunmaktadır. Kısa sürede çok fazla deneme yaparak ağa bağlanma şansınız kesindir. Kısacası arada önemli fark budur. Birisinde 10 dakikada onlarca deneme yapabilirken diğerinde sadece 1 deneme yapabiliyorsunuz. Şu an piyasada kullanılan Airties, Vodafone, Telekom markalı modemler maalesef bu sistemi kullanmaktadır. Bu da, o ağı kırmamızı çok güçleştirmektedir. Bu işte şans gerçekten oldukça önemli bir yer tutuyor. Umarım ilk denemelerde iyi bir sonuç alırsınız. Zaten bulunduğunuz alanda çok fazla ağ bulunuyorsa illa ki birini çözersiniz.

Bol şanslar diliyorum.

wifi şifre kırıcı logo

WiFi veya kablosuz penetrasyon testi, herhangi bir güvenlik denetimi projesinin önemli bir yönüdür. Kuruluşlar güvensiz WiFi ağlarından kaynaklı ciddi tehditlerle karşı karşıyadır. Güvenliği ihlal edilmiş bir wifi, tüm ağı risklere maruz bırakacaktır, dolayısıyla Wifisifrekirici.com ağ güvenliğinizi sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir