WPS Locked Ağlar Kırılabilir mi?

Son Güncelleme: 15 Mart 2018!
modem wps pin locked hatası

Kablosuz ağları kırma konusunda en çok merak edilen sorulardan birisi de wps kilidi aktif olan ağların (wps locked) kırılıp kırılamayacağı konusudur. Wifi şifreleri nasıl kırılır isimli makalede wi-fi protected setup desteğinin önemini sizlere anlatmıştım.Ancak bu kilidin açık ve kapalı olmasının tam anlamıyla neyi ifade ettiği konusunda pek bilgi vermemiştim. Hal böyle olunca sizlerin de wifi şifresi öğrenme konusunda kafanızda soru işaretlerinin olması gayet normal. Bu konuda sürekli sorular alıyorum. Bunlar arasında en çok karşılaştığım; Wifi şifre kırıcı Dumpper programı ile wifi kırma esnasında programın wireless pin locked hatası vermesi. Böyle bir hata aldıktan sonra ilk düşündüğümüz şey, wps pin locked olan hiç bir ağın kırılamayacağı görüşüdür. Bu şekilde düşünülmesi oldukça normal. Bu makalede sizlere bu işin iç yüzünü açıklamaya çalışacağım. Eğer bu yazıyı baştan sonra dikkatli bir şekilde okursanız işin inceliğini ve doğrusunu kolayca anlayacaksınız. Haydi başlayalım!

WPS Locked Ne demek?

Wps pin kilidi, wi-fi protected setup açığını kapatmak amacı ile bazı modemlerde yer alan bir güvenlik önlemidir. Buna göre eğer bir veya birkaç pin denemeniz başarısız olursa modem diğer denemelere belirli bir süre için izin vermemektedir. Bunu yaparken de bir bekleme süresi kullanmaktadır. Bu sistemin en çok Airties modemlerde kullanılmaktadır. Eğer Dumpper programı ile ağlara bağlanmayı deniyorsanız ve bu ağa ait modemde wps locked aktifse, birkaç denemeniz başarısız olduğu takdirde bundan sonraki denemeleriniz de başarısız olacaktır. Çünkü cihaz kendisini kilitleyecektir. Bundan sonra doğru pini girseniz bile yine wireless pin locked hatası alırsınız. İşte bu sebepten dolayı bu çeşit ağları çözmekte oldukça zorlanıyoruz ve çoğu zaman hata alıyoruz.

Dumpper wps pin locked hatası:

Kısaca evet! bu tarz ağlar kırılabilir. Başarı sağlama şansınız şu şekildedir. Eğer ilk girilen kod modem tarafından kullanılan doğru pin ise o ağa bağlanırsınız ve her hangi bir hata almazsınız ancak denemiş olduğumuz pinler hatalı ise birkaç denemeden sonra modem kendini kilitleyecektir ve bir daha ki resete kadar açılmayacaktır. Dolayısıyla pin denemelerini yaparken 2 pin arasında 60 saniye gibi bir bekleme süresi bırakmak akıllıca olacaktır. Günümüzde genellikle modemler bu hatalı denemelerden dolayı kilitlendikleri zaman 60-360 saniye gibi hatalar vermektedir. En çok Detected Ap Rate Limiting, Waiting 60 Seconds Before Re-Checking hatası ile karşılaşılmaktadır. Dolayısıyla bu tarz cihazlarda pin denemelerinde bulunurken 60 saniye bekleme süresi bırakınız.

Bu gibi durumlarda cihazın resetlenmesini yani yeniden başlatılmasını beklerken sitemizde bulunan Modem wps pin numaraları konusunu ziyaret edebilirsiniz. Dumpper programının denediği pinler hatalı olabilir. Amacımız geçerli bir pin numarası bulmaktır. Bu sebeple en güncel rakamlar için sürekli güncel tutulacak olan bu makalemizi kesinlikle takip ediniz.

WPS kilidi kapalı olan modemlerde ise arka arkaya sınırsız pin deneme hakkınız bulunmaktadır. Kısa sürede çok fazla deneme yaparak ağa bağlanma şansınız kesindir. Kısacası arada önemli fark budur. Birisinde 10 dakikada onlarca deneme yapabilirken diğerinde sadece 1 deneme yapabiliyorsunuz. Şu an piyasada kullanılan Airties, Vodafone, Telekom markalı modemler maalesef bu sistemi kullanmaktadır. Bu da, o ağı kırmamızı çok güçleştirmektedir. Bu işte şans gerçekten oldukça önemli bir yer tutuyor. Umarım ilk denemelerde iyi bir sonuç alırsınız. Zaten bulunduğunuz alanda çok fazla ağ bulunuyorsa illa ki birini çözersiniz.

Bol şanslar diliyorum.

WPS Locked Ağlar Kırılabilir mi?” üzerine 8 yorum

 1. Ben WPS KİLDİ AÇIK BİR MODEME WPS PİNLERİ DENEDİM HATA VERDİ DENEDİM HATA VERDİ VE SONUNDA INTERNAL ERROR HATASI VERDİ VE WPS KİLİTLENDİ NEDENİ?

  1. Sinyal zayıf ile bu gibi hatalar alınabilir.
   Onun dışında birçok modemin kendini koruma sistemi var. Birkaç yanlış girişten sonra modem kendini kilitler ve o cihaza reset atılmadan (yeniden başlatılmadan) tekrar yeni denemede bulunamazsınız.

 2. Wps korumalı olanlarda ilk mac adress change komutu ve sonra tekrar deneme yaparak sorunu çözebilirsiniz kısaca pin deneyecek sonra mac değişecek sonra tekrar lin deneyecek

  1. Bu yöntemi ilk kez duydum ve deneyeceğim. Ancak benim bildiğim kadarı ile modem kilitlendiğinde tüm cihazlar için kilitleniyor. Tam emin değilim ama bu konu ile ilgileneceğim.
   Mac adresini değiştirip sonra pin deneyen bir uygulama var mı? Wifislax’ta bu konu ile ilgili bir program olabileceğini düşünüyorum. Bunu en kolay nasıl gerçekleştirebiliriz?

   1. 3 yıl önce wps korumalı pinlerde bir kaç deneme sonrası kitliyordu sonra araştırmalarımda mac adress değiştirip tekrar deneyiniz diye bir yazı okumuştum. Dediği gibi yaptım ve limit hatası almamıştım. Bu komutu reaver komutunuda nasıl yerleştirebiliriz onu bulamadığım için çalışmalar yarım kalmıştı. Wifislax baya geliştirilmiş bir sistemiş inceleyeceğim.

    1. Bu konuda araştırma yapacağım. Yöntemi öğrenince buradan bilgilendiririm.
     Kulağa mantıklı geliyor. Nasıl yapıldığını öğrenip denemek lazım.

     1. Admin özellikle wps modemler üstünde çok fazla araştırma yapmış bulunmaktayım ve bu ilgilendiğim sürede de baya bir açığı olan eski veya yeni modemlerle karşı karşıya geldim… bana ulaşırşan eğer bu konu hakkında karsilikli detaylı bir şekilde bilgi aktarımı yapmak isterim.. insta adresim _mrt_ysr_

     2. Yorumunuz için teşekkürler. Sitede yer alan bilgiler dışında birkaç yöntem daha var fakat ben detaya girmedim. Kafa karıştırıcı olurdu. Bazı şeyleri basit olarak anlattım.
      Tüm metotları öğrendiğiniz takdirde bir ağı kırmak neredeyse %100’dür. İnanılmaz yöntemler var.
      Belki ilerleyen zamanda bunları da paylaşırım.
      Takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir