En İyi Android Wifi Kırıcı Uygulamalar

Son Güncelleme: 16 Ekim 2018!
android logo

Android wifi şifre kırıcı apk rehberinde, rootlu ve rootsuz cihazlar ile uyumlu olan wpa2 ve wep şifreli ağları kırabilen uygulama tanıtımlarına yer vereceğiz. Kablosuz ağların şifrelerini öğrenmemizi sağlayan bir çok android aplikasyon bulunmaktadır. Bunlar; rootlu ve rootsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Peki bu kavram ne anlama geliyor? Neden rootlu programlar daha başarılıdır? Arkadaşlar rootlu android telefonlarda sistem dosyalarına direk erişim sağlayabiliyoruz. Bir telefon satın aldığımızı düşünelim. Bu cihaz rootsuzdur. Kısacası telefonun sistem dosyalarına olan erişimimiz kapalıdır. Peki böyle bir durum neden vardır? Üreticiler üretmiş oldukları cihazları piyasaya sürerler ve tüketiciler tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılmalarını isterler. Bu sebeple cihazlar standart ayarlarında kilitlidir. Fakat biz eğer bu cihaza root iznini verebilirsek, tüm ayarları kişisel olarak değiştirebiliriz. İşte piyasada bulunan kırıcı programların büyük bir kısmı root izni istemektedir, çünkü sistem dosyalarına erişim ihtiyacı duyarlar. Bunun dışında root izni istemeyen başarılı programlar da mevcuttur. Bu rehberde sizlere en başarılı programları anlatmaya çalışacağım. Konu sürekli güncel tutulacaktır. Hatta çok fazla istek gelirse telefonların nasıl root edildiği konusunda bilgiler paylaşmayı da düşünüyorum. Sözü fazla uzatmadan konuya hemen geçelim…

Rootlu Rootsuz Android Wifi Kırıcı Programlar:

Wireless ağların parolalarına ulaşmak için kullanabileceğimiz, sistem iznine ihtiyaç duyan veya duymayan programlar bu bölümde detaylı bir şekilde incelenecektir. Test etmediğim hiçbir aplikasyonu sizlerle paylaşmayacağım. Çünkü işe yaramayan apk uygulamalar ile zamanınızı almak istemiyorum.

Bu konu oluşturmadan önce birçok araştırma yaptım. Bazı siteler inceleme adı altında karma karışık uygulamalara yer vermişler. Üstelik hiçbir şekilde programların nasıl kullanıldığı konusunda bilgi vermemişler. Mesela bir sitede Reaver for Android isimli bir programın tanıtıldığını gördüm. Hemen incelemek istedim. Söz konusu sitenin beni yabancı bir web sitesine yönlendirdiğini gördüm. Kesinlikle iki sitede de kullanım ile ilgili hiçbir Türkçe döküman yoktu. İngilizce konusunda yeterli olduğum için yönergelere eksiksiz uydum ve sonuç olarak program çalışmadı. Çünkü Reaver for Android isimli programın telefonunuzda çalışması için wifi kartınızın Broadcom bcm4329/bcm4330 chipset olması gerekiyormuş. Bu bilgi eğer ilk sitede net bir şekilde belirtilmiş olsaydı belki bu kadar zaman kaybı yaşamayacaktım. Bu gibi sorunları yaşamamanız için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

WIFI WPS WPA TESTER:

wifi wps wpa tester logo

Wifi Wps Wpa Tester isimli uygulama benin en çok kullandığım android ağ kırıcıdır. İlk çıktığı zaman oldukça sade olan bu uygulama, zamanla geliştiricisinin eklediği ek özellikler sayesinde mükemmel bir hale geldi. Uygulama rootlu veya rootsuz*** (Android 5.0 Lollipop veya üstü) telefonlarda sorunsuz olarak çalışabiliyor. Çok yüksek başarı yüzdesi ile ağ şifrelerini öğrenmenize olanak sağlıyor. Google Play markette bu uygulama mevcut. İki sürümü mevcut. Biri ücretli diğeri ücretsiz. İkisinin tek farkı ücretli versiyonda reklamlar çıkmıyor. Onun dışında ikisi de bire bir aynı, hiçbir fark yok. Ben bu programı çok başarılı gördüğüm ve birkaç senedir kullandığım için geliştiricisine destek olmak amacıyla ücretli versiyonunu satın almıştım. Bu tamamen size kalmış bir olay. Şimdi program ile ilgili detaylara geçelim.

Hangi Telefonlarda Çalışır?

Cihazınız Rootsuz ve Android 5.0 (Lollipop) veya daha üst versiyon işletim sistemine sahipse, ağları kırabilirsiniz ancak ağların WEP-WPA-WPA2 şifrelerini göremezsiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Cihazınız sorunsuz bir şekilde kırma işlemini gerçekleştirip sizi internete otomatik bir şekilde bağlıyor ancak uygulama ekranında o ağa ait parola bilgilerini göremiyorsunuz.

Cihazınız Rootsuz ve Android 5.0’dan daha düşük bir işlerim sistemi sürümüne sahipse, maalesef program çalışmıyor. Böyle bir durumda cihaz sizden root izni isteyecektir. Tek çareniz telefonu root etmektir. Aksi halde bu android sürüme sahip telefonlarda programı kullanamıyorsunuz.

 Kısacası, programın Rootsuz bir telefonda çalışabilmesi için işletim sisteminin Android 5.0 (Lollipop) veya daha üst versiyon olması gerekiyor.

Eğer cihazınız Rootlu ise, android işletim sisteminiz hangi sürüm olursa olsun hem kırma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz hem de ağ şifrelerini uygulamada  görebiliyorsunuz.

Geliştiricisi programın birçok modem markasında başarılı olduğunu söylemektedir.
Bu markalar şu şekildedir:

AirtiesArtesAsusAztechC-ComCnet
D-LinkDatronEverestHuaweiIncaLinkSYS
PikatelUSB RoboticsZyXELTP-LinkNetmasterZhao
TrendNetBelkinFTE-xxxAiroconRealtekEasyBox ArcadyanArris

Kırma Yöntemleri:

Wifi Wps Wpa Tester, herhangi bir modem için hafızasında bulunan pin denemelerini gerçekleştirmektedir. İlk çıktığı zamanlar modem başına 3-4 pin denemesi mevcuttu. Buna rağmen çok başarılı sonuçlar veriyordu. Zamanla program daha da geliştirildi. Şu an herhangi bir modem için 15 taneye kadar wps pin denemesinde bulunabiliyor. Bu rakamlar geniş araştırmalar sonucu özel seçilen rakamlardır. Bu nedenledir ki çoğu zaman doğru pin numarası ilk 4 denemede tutturulabiliyor. Bir ağı kırmak için çok fazla zamanımız yoksa genelikle Connect Automatic Pin yöntemi tercih ediyoruz.

Bunun dışında program BRUTEFORCE özelliğine sahiptir. Bu ne demek oluyor? Wps pin kombinasyonları bellidir. Tam lise 11000 adet pinden oluşmaktadır. Eğer bu yöntem ile kırma işlemine başlarsak uygulama tüm pinleri deneyecektir. Bu işlem 8-10 saate kadar sürebiliyor. Eğer hedef cihaz wps uyumlu ve wps locked kilidi kapalı ise bu yöntemle o ağı %100 kırabiliriz. Tek handikap fazla zaman alması. Çünkü tüm pin kombinasyonları denenecektir.

Bruteforce kırma yöntemi sadece ROOTLU telefonlarda çalışmaktadır!

Ekran Görüntüleri:

Aşağıda uygulamanın ekran görüntüleri yer almaktadır. Konumuzun devamında tüm özellikler detaylı olarak sizlere anlatılacaktır.

Kullanımı:

Bu bölümde Wifi Wps Wpa Tester uygulamasında yer alan belli başlı özellikler detaylı olarak ele alınacaktır. Hangi kısım ne işe yarıyor sizlere bu konuda bilgi vereceğim.

En son gelen güncellemeyle uygulamaya Türkçe dil desteği getirilmiştir. Programın ana menüsünde ağ tarama ekranı yer almaktadır. Telefonumuzun wifi özelliği açık ise, daire işaretine tıklayarak arama yapabiliriz. Disket logosu ise, kırdığımız ağ bilgilerinin kaydedildiği kısımdır. Ayarlar bölümünde ise bizi iki önemli seçenek bekliyor. Bunlar; Oto Aramayı Etkinleştir ve Wps Süzgeci. Wps Süzgeci kısmının kesinlikle işaretlenmesi gerekiyor. Çünkü sadece wps destekli ağları kırabildiğimiz için diğer ağları bir bakıma elemiş oluyoruz. Oto Aramayı etkinleştir açık ise sürekli ağ tarama aktif oluyor. Bu sayede ağ taramak için sürekli olarak programın en üstünde bulunan daire işaretine basmamız gerekmiyor.

wifi wps wpa tester işlem menüsü

İlk ekran görüntüsünde her hangi bir ağa tıkladığımızda karşımıza işlem menüsü gelmektedir. Bu kısımda bir takım seçenekler yer almaktadır. Şimdi bunlara göz atalım.

 • Tüm Pin’leri Deneyerek Otomatik Bağlan: Uygulama hafızasında bulunan tüm pin numaralarını deneyecektir.
 • [EXPERIMENTAL][ROOT] Belkin And Arcadyan Algorithm: Cihazınız rootlu ise, Belkin ve Arcadyan algoritmaları kullanılarak wifi kırılmaya çalışılır. Çok tercih edilen bir seçenek değildir.
 • Bruteforce: 11000 wps pin numarası denenecektir. Bu özelliği seçtikten sonra karşınıza 2 pin deneme arasındaki bekleme süresi seçimi çıkacaktır. Eğer 0 (Sıfır) seçerseniz aplikasyon pinleri bekleme yapmadan arka arkaya deneyecektir, 60 seçerseniz 2 pin deneme arasında 1 dakika bekleyecektir. Peki neden böyle bir şey var? Bazı modemlerde bekleme süre sınırı vardır. Arka arkaya deneme yaptığınızda modem kendisini reset atılıncaya dek kilitlemektedir. Bu yüzden böyle bir bekleme süresi tüm kırıcı programlarda bulunmaktadır.
 • Özel Pin Gir: Hangi pin numarasının denenmesi gerektiğini biz belirliyoruz. Mesela hedeflediğimiz bir modem var. Aynısından arkadaşımızda da varmış. Airties RT 205 marka modemin pin numarasının 34769023 olduğunu arkadaşımızdan öğrendiğimizi varsayalım. Biz sadece bu rakamı denemek istiyorsak o zaman bu yöntemi kullanmalıyız. Ayrıca WPS Pin üretici sayfasında üretmiş olduğumuz pin numaralarını bu kısımdan deneyebilirsiniz.
 • El ile Pin Gir: Bu bölüme tıkladığınızda karşınıza pin numaralarından oluşan bir sayfa gelecektir. Pin numaralarının yanında kutu işaretleri bulunur. Program sadece ve sadece burada seçilmiş olan numaraları deneyecektir.

Tüm bunlar dışında en üst kısımda OLD METHOD ve NEW METHOD gibi iki seçenek yer alıyor. Bunların pek fazla bir önemi yok fakat siz NEW METHOD yani yeni metodu kullanmayı tercih ediniz. Cihazınızın rootlu olup olmamasına göre program zaten gerekli seçimi yapıyor ve üst kısımda yine bunu ayrıca gösteriyor.

Wps Wpa Tester uygulamasını aşağıda yer alan tuşa basarak telefonunuza indirebilirsiniz!

wpswpatester icon

Uygulamanın RESMİ GOOGLE PLAY SAYFASINA GİTMEK İÇİN AŞAĞIYA TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Wps Wpa Tester Google Play

Android uygulamalar dışında, iOS iphone ile de kablosuz ağların şifrelerini öğrenmek mümkün. iOS iPhone ile Wifi Şifre Kırma konusu ilginizi çekebilir. Göz atmanızı öneririm.

Her türlü sorunuz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

WiFi veya kablosuz penetrasyon testi, herhangi bir güvenlik denetimi projesinin önemli bir yönüdür. Kuruluşlar güvensiz WiFi ağlarından kaynaklı ciddi tehditlerle karşı karşıyadır. Güvenliği ihlal edilmiş bir wifi, tüm ağı risklere maruz bırakacaktır, dolayısıyla Wifisifrekirici.com ağ güvenliğinizi sağlamak amacıyla kurulmuştur.

En İyi Android Wifi Kırıcı Uygulamalar” üzerine 2 yorum

 1. bu uygulama artık ucretlı oldu ve 2018 eylul ayı itibari ile eskiden kırdığı şifreleri bile artık kıramaz hale geldi ve içi reklam dolu işlem yapılmıyor tavsiye etmiyorum

  1. Öncelikle Google Play’de programın 2 versiyonu bulunmaktadır. Biri normal diğeri ise Premium’dur. Ücretli ile ücretsiz sürüm arasında kullanım veya özellik açısından hiçbir fark yoktur. Tek fark; eğer programa 6 tl bir ücret ödeyip Premium sürümünü satın alırsanız, uygulamayı reklamsız bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Onun haricinde ücretsiz sürümü 2018 Eylül itibariyle hala kullanıma açıktır.

   Kırmama konusuna gelince bu biraz şans işidir. Program her modem için hafızasında bulunan 10 civarında pini denemektedir. Bu pinler farklı modemlere göre değişmektedir. Eskiden 1 modem için 4-5 pin denemesi yapıyordu ancak çeşitli güncellemelerle bu sayı arttı ve bu sayede artık başarı şansı artmış oldu. Şöyle bir sorun yaşamış olabilirsiniz. Kırmak istediğiniz modem 3-4 pin sonra kendini kilitlemiş olabilir ve gerçekten tutan doğru pin programda 7 veya 8. sırada yer alıyor olabilir. Bu yaşanılabilecek sorunlardan sadece bir tanesidir. Modem kilitli olabilir, kilit olmasa bile doğru pin uygulamada yer almıyor olabilir. Bağlantı tipi ile uygulama muhtemelen uyumsuz olabilir. Kısacası kıramaması için birçok neden var. Biraz şans işi ama genel itibariyle çok yüksek kırma olasılığına sahiptir. Ben günlük hayatta bu programla sayısız wifi şifresi edindim. Yolda, caddede, alışveriş merkezlerinde ve diğer birçok alanda başarılı sonuçlar aldım. Tabi şu da oldu. Bir alanda 6 wifi buldum ama hiçbirini kırmadığı da olmuştur ama genel olarak böyle bir durumla çok nadir karşılaşmışımdır.

   Reklam konusuna gelince ücretsiz sürümünü uzun zamandır kullanmıyorum. Kullandığım zamanlarda sadece en alt kısımda ufak bir şerit reklam vardı. Belki sonradan reklamlar artmış olabilir. Programı çok faydalı görüyorum dolayısıyla dilerseniz 6 tl ödeyip reklamsız versiyonunu satın alabilirsiniz.

   Bu arada uygulamanın ücretsiz versiyonunun linki makalemizin en altında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir