En İyi Android Wifi Kırıcı Uygulamalar

Son Güncelleme
android logo

Android wifi şifre kırıcı apk rehberinde, rootlu ve rootsuz cihazlar ile uyumlu olan wpa2 ve wep şifreli ağları kırabilen uygulama tanıtımlarına yer vereceğiz. Kablosuz ağların şifrelerini öğrenmemizi sağlayan bir çok android aplikasyon bulunmaktadır. Bunlar; rootlu ve rootsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Peki bu kavram ne anlama geliyor? Neden rootlu programlar daha başarılıdır? Arkadaşlar rootlu android telefonlarda sistem dosyalarına direk erişim sağlayabiliyoruz. Bir telefon satın aldığımızı düşünelim. Bu cihaz rootsuzdur. Kısacası telefonun sistem dosyalarına olan erişimimiz kapalıdır. Peki böyle bir durum neden vardır? Üreticiler üretmiş oldukları cihazları piyasaya sürerler ve tüketiciler tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılmalarını isterler. Bu sebeple cihazlar standart ayarlarında kilitlidir. Fakat biz eğer bu cihaza root iznini verebilirsek, tüm ayarları kişisel olarak değiştirebiliriz. İşte piyasada bulunan kırıcı programların büyük bir kısmı root izni istemektedir, çünkü sistem dosyalarına erişim ihtiyacı duyarlar. Bunun dışında root izni istemeyen başarılı programlar da mevcuttur. Bu rehberde sizlere en başarılı programları anlatmaya çalışacağım. Konu sürekli güncel tutulacaktır. Hatta çok fazla istek gelirse telefonların nasıl root edildiği konusunda bilgiler paylaşmayı da düşünüyorum. Sözü fazla uzatmadan konuya hemen geçelim…

Rootlu Rootsuz Android Wifi Kırıcı Programlar:

Wireless ağların parolalarına ulaşmak için kullanabileceğimiz, sistem iznine ihtiyaç duyan veya duymayan programlar bu bölümde detaylı bir şekilde incelenecektir. Test etmediğim hiçbir aplikasyonu sizlerle paylaşmayacağım. Çünkü işe yaramayan apk uygulamalar ile zamanınızı almak istemiyorum.

Bu konu oluşturmadan önce birçok araştırma yaptım. Bazı siteler inceleme adı altında karma karışık uygulamalara yer vermişler. Üstelik hiçbir şekilde programların nasıl kullanıldığı konusunda bilgi vermemişler. Mesela bir sitede Reaver for Android isimli bir programın tanıtıldığını gördüm. Hemen incelemek istedim. Söz konusu sitenin beni yabancı bir web sitesine yönlendirdiğini gördüm. Kesinlikle iki sitede de kullanım ile ilgili hiçbir Türkçe döküman yoktu. İngilizce konusunda yeterli olduğum için yönergelere eksiksiz uydum ve sonuç olarak program çalışmadı. Çünkü Reaver for Android isimli programın telefonunuzda çalışması için wifi kartınızın Broadcom bcm4329/bcm4330 chipset olması gerekiyormuş. Bu bilgi eğer ilk sitede net bir şekilde belirtilmiş olsaydı belki bu kadar zaman kaybı yaşamayacaktım. Bu gibi sorunları yaşamamanız için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

WIFI WPS WPA TESTER:

wifi wps wpa tester logo

Wifi Wps Wpa Tester isimli uygulama benin en çok kullandığım android ağ kırıcıdır. İlk çıktığı zaman oldukça sade olan bu uygulama, zamanla geliştiricisinin eklediği ek özellikler sayesinde mükemmel bir hale geldi. Uygulama rootlu veya rootsuz*** (Android 5.0 Lollipop veya üstü) telefonlarda sorunsuz olarak çalışabiliyor. Çok yüksek başarı yüzdesi ile ağ şifrelerini öğrenmenize olanak sağlıyor. Google Play markette bu uygulama mevcut. İki sürümü mevcut. Biri ücretli diğeri ücretsiz. İkisinin tek farkı ücretli versiyonda reklamlar çıkmıyor. Onun dışında ikisi de bire bir aynı, hiçbir fark yok. Ben bu programı çok başarılı gördüğüm ve birkaç senedir kullandığım için geliştiricisine destek olmak amacıyla ücretli versiyonunu satın almıştım. Bu tamamen size kalmış bir olay. Şimdi program ile ilgili detaylara geçelim.

Hangi Telefonlarda Çalışır?

Cihazınız Rootsuz ve Android 5.0 (Lollipop) veya daha üst versiyon işletim sistemine sahipse, ağları kırabilirsiniz ancak ağların WEP-WPA-WPA2 şifrelerini göremezsiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Cihazınız sorunsuz bir şekilde kırma işlemini gerçekleştirip sizi internete otomatik bir şekilde bağlıyor ancak uygulama ekranında o ağa ait parola bilgilerini göremiyorsunuz.

Cihazınız Rootsuz ve Android 5.0’dan daha düşük bir işlerim sistemi sürümüne sahipse, maalesef program çalışmıyor. Böyle bir durumda cihaz sizden root izni isteyecektir. Tek çareniz telefonu root etmektir. Aksi halde bu android sürüme sahip telefonlarda programı kullanamıyorsunuz.

 Kısacası, programın Rootsuz bir telefonda çalışabilmesi için işletim sisteminin Android 5.0 (Lollipop) veya daha üst versiyon olması gerekiyor.

Eğer cihazınız Rootlu ise, android işletim sisteminiz hangi sürüm olursa olsun hem kırma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz hem de ağ şifrelerini uygulamada  görebiliyorsunuz.

Geliştiricisi programın birçok modem markasında başarılı olduğunu söylemektedir.
Bu markalar şu şekildedir:

AirtiesArtesAsusAztechC-ComCnet
D-LinkDatronEverestHuaweiIncaLinkSYS
PikatelUSB RoboticsZyXELTP-LinkNetmasterZhao
TrendNetBelkinFTE-xxxAiroconRealtekEasyBox ArcadyanArris

Kırma Yöntemleri:

Wifi Wps Wpa Tester, herhangi bir modem için hafızasında bulunan pin denemelerini gerçekleştirmektedir. İlk çıktığı zamanlar modem başına 3-4 pin denemesi mevcuttu. Buna rağmen çok başarılı sonuçlar veriyordu. Zamanla program daha da geliştirildi. Şu an herhangi bir modem için 15 taneye kadar wps pin denemesinde bulunabiliyor. Bu rakamlar geniş araştırmalar sonucu özel seçilen rakamlardır. Bu nedenledir ki çoğu zaman doğru pin numarası ilk 4 denemede tutturulabiliyor. Bir ağı kırmak için çok fazla zamanımız yoksa genelikle Connect Automatic Pin yöntemi tercih ediyoruz.

Bunun dışında program BRUTEFORCE özelliğine sahiptir. Bu ne demek oluyor? Wps pin kombinasyonları bellidir. Tam lise 11000 adet pinden oluşmaktadır. Eğer bu yöntem ile kırma işlemine başlarsak uygulama tüm pinleri deneyecektir. Bu işlem 8-10 saate kadar sürebiliyor. Eğer hedef cihaz wps uyumlu ve wps locked kilidi kapalı ise bu yöntemle o ağı %100 kırabiliriz. Tek handikap fazla zaman alması. Çünkü tüm pin kombinasyonları denenecektir.

Bruteforce kırma yöntemi sadece ROOTLU telefonlarda çalışmaktadır!

Ekran Görüntüleri:

Aşağıda uygulamanın ekran görüntüleri yer almaktadır. Konumuzun devamında tüm özellikler detaylı olarak sizlere anlatılacaktır.

Kullanımı:

Bu bölümde Wifi Wps Wpa Tester uygulamasında yer alan belli başlı özellikler detaylı olarak ele alınacaktır. Hangi kısım ne işe yarıyor sizlere bu konuda bilgi vereceğim.

wifi wps wpa tester ağ tarama

Programın ana menüsünde ağ tarama ekranı yer almaktadır. Telefonumuzun wifi özelliği açık ise, daire işaretine tıklayarak arama yapabiliriz. Disket logosu ise, kırdığımız ağ bilgilerinin kaydedildiği kısımdır. Ağ araması bölümünde en altta AutoScan ve Wps Only denen 2 kutu bulunmaktadır. Wps Only kısmı kesinlikle işaretlenmesi gerekiyor. Çünkü sadece wps destekli ağları kırabildiğimiz için diğer ağları bir bakıma elemiş oluyoruz. Autoscan işaretli ise sürekli ağ tarama aktif oluyor. Bu sayede ağ taramak için sürekli olarak programın en üstünde bulunan daire işaretine basmamız gerekmiyor.

wifi wps wpa tester işlem menüsü

İlk ekran görüntüsünde her hangi bir ağa tıkladığımızda karşımıza işlem menüsü gelmektedir. Bu kısımda bir takım seçenekler yer almaktadır. Şimdi bunlara göz atalım.

  • Connect Automatic Pin: Uygulama görüntüde gördüğünüz gibi alt kısımda yer alan pin numaralarını deneyecektir.
  • Bruteforce: 11000 wps pin numarası denenecektir. Bu özelliği seçtikten sonra karşınıza 2 pin deneme arasındaki bekleme süresi seçimi çıkacaktır. Eğer 0 (Sıfır) seçerseniz aplikasyon pinleri bekleme yapmadan arka arkaya deneyecektir, 60 seçerseniz 2 pin deneme arasında 1 dakika bekleyecektir. Peki neden böyle bir şey var? Bazı modemlerde bekleme süre sınırı vardır. Arka arkaya deneme yaptığınızda modem kendisini reset atılıncaya dek kilitlemektedir. Bu yüzden böyle bir bekleme süresi tüm kırıcı programlarda bulunmaktadır.
  • Custom Pin: Hangi pin numarasının denenmesi gerektiğini biz belirliyoruz. Mesela hedeflediğimiz bir modem var. Aynısından arkadaşımızda da varmış. Airties RT 205 marka modemin pin numarasının 34769023 olduğunu arkadaşımızdan öğrendiğimizi varsayalım. Biz sadece bu rakamı denemek istiyorsak o zaman bu yöntemi kullanmalıyız.
  • Manual Pin Selection: Ekran görüntüsünde yer alan pin numaralarını tek tek denemek için bu rakamlara tıklayabilirsiniz.

Tüm bunlar dışında en üst kısımda OLD METHOD ve NEW METHOD gibi iki seçenek yer alıyor. Bunların pek fazla bir önemi yok fakat siz NEW METHOD yani yeni metodu kullanmayı tercih ediniz. Cihazınızın rootlu olup olmamasına göre program zaten gerekli seçimi yapıyor ve üst kısımda yine bunu ayrıca gösteriyor.

Wifi Wps Wpa Tester RESMİ GOOGLE PLAY SAYFASINA GİTMEK İÇİN AŞAĞIYA TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Android uygulamalar dışında, bilgisayar ile de kablosuz ağların şifrelerini öğrenmek mümkün. Kali Linux ile Wifi Şifre Kırma konusu ilginizi çekebilir. Göz atmanızı öneririm.

Her türlü sorunuz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir